Jinekolojide Robotik Cerrahi

Ana Sayfa - Archive by taxonomy: Jinekolojide Robotik Cerrahi
onkoloji
Kadın hastalıkları operasyonları arasında onkolojik operasyonlar hem operasyon süreleri hem de zorluk dereceleri nedeniyle zorlayıcı operasyonlardır. Açık olarak yapılan onkolojik operasyonlar büyük dikey bir kesi yapılması, hastanın çok kan kaybetmesi, hastanede daha uzun süre kalması, daha uzun sürede iyileşmesi ve günlük hayatına daha geç dönmesi nedeniyle hastaların çok korktuğu operasyonlardır.
Read More
histerektomi
Rahim alınması ameliyatı olan ‘histerektomi’ kadın hastalıklarında yapılan ameliyatların başında gelmektedir. Sıklıkla miyom, medikal tedaviye cevap vermeyen kanama, endometriozis ve rahim kanseri nedeniyle uygulanmaktadır. Histerektomi operasyonu robotik cerrahi ile minimal kan kaybı, hızlı iyileşme, daha az hastanede kalma ve günlük hayata daha kısa sürede dönme gibi avantajlar ile yapılabilir.
Read More
myomektomi
Üreme çağındaki kadınların yaklaşık olarak %30-40’nda görülen miyomlar kadın üreme sisteminde en sık karşılaşılan iyi huylu tümörlerdir. Miyomlar kadınlarda sık ve düzensiz kanama, pelvik ağrı, sık idrara gitme ve kısırlık şikayetlerine neden olurlar. Miyomların kesin tedavisi cerrahi olarak çıkarılmasıdır. Günümüzde minimal invaziv cerrahi alanındaki gelişmeler nedeniyle miyomlar artık robotik cerrahi ile tedavi edilebilmektedir.
Read More
endometriozis-ve-adenomiyozis-cerrahisi
Endometriozis üreme çağındaki her 10 kadından 1’ni etkileyen kronik bir hastalıktır. Sıklıkla adet döneminde ağrı, ilişki sırasında ağrı ve kısırlık şikayetlerine neden olur. Endometriozisin cerrahi tedavisi beceri ve deneyim isteyen zor bir süreçtir. Cerrahi tedavisinde sıklıkla laparoskopi yapılmasına rağmen robotik cerrahinin kullanılmasıyla endometriozis cerrahisi çok daha kısa sürede ve çok daha başarılı bir şekilde yapılmaya[...]
Read More
Open chat