Prof. Dr. Taner Usta

Ana Sayfa - Prof. Dr. Taner Usta

1974 Antakya doğumlu olan Prof. Dr. Taner Usta, orta öğretimini Özel İçel Koleji’nde, liseyi ise T.S.G.L.’de tamamlamış ve 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Prof. Dr. Taner Usta, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık eğitimini T.C. Başbakanlık Vakıf Gureba E.A.H.’de (Bezmi Alem Üniversitesi) tamamlayarak 2004 yılında “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı” olmuştur. Özellikle endoskopi (kapalı ameliyatlar; laparoskopi ve robotik cerrahi), çikolata kisti (endometriozis) ve pelvik ağrı üzerine önce yurtiçi daha sonrada yurtdışında (İspanya, Fransa, Amerika, Kanada, Danimarka) eğitimlere katılan Doç. Dr. Taner Usta, çikolata kisti (endometriozis), pelvik ağrı ve ileri pelvik cerrahi ile ilgili eğitimi tamamlayan dünyadaki 10 kişiden biridir. Şu an ağırlıklı olarak çikolata kisti (endometriozis), pelvik ağrı, üreme cerrahisi ve özellikle de laparoskopik ve robotik cerrahi ile yoğun olarak ilgilenmektedir. İlgilendiği konular ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı bir çok kursta ve kongre de eğitici olarak görev almıştır. Endometriozis Derneğinin Başkanı, Avrupa Endometriozis Derneği (Europian Endometriosis League) ve Jinekolojik Endoskopi Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Amerikan Jinekolojik Laparoskopi Derneğinin (American Association of Gynacologic Laparoscopy) 6 yıldır bilimsel kurul üyesidir.

0
Farklı Yurtdışı Eğitimi
0
Farklı Uzmanlık Alanı
0
Yıllık Deneyim
0
Başarılı Ameliyat
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı,
  • Endometriozis (Çikolata Kisti Hastalığı),
  • Nöropelveoloji,
  • Pelvik Ağrı,
  • İleri Laparoskopik Cerrahi,
  • İleri Robotik Cerrahi,
  • Üreme Tıbbı Cerrahisi,
  • Yardımla Üreme Teknikleri (IVF-Tüp Bebek Uzmanı)
  • Histeroskopi
  • Ürojinekoloji
2018 Halen Acıbadem Sağlık Grubu
2017 Acıbadem Üniversitesi
2017 International Society of Neuropelviology (ISoN), Level 2:Level 2: ”Master in LION procedures and nerves sparing/decompression techniques”, Viborg/Aarhus Danimarka.
2017 International Society of Neuropelviology (ISoN), Level 1: ”Clinic Neuropelviology” Zurich, Swiss.
2016 Saint Joseph Hospital, Kronik Pelvik Ağrı Kliniği, Arizona, A.B.D.
2016 Saint Louis University, Advanced Retroperitoneal Anatomy and Neuro-Anatomy of the Pelvis, PASE (Practical Anatomy&Surgical Education), St.Louis, Missouri, A.B.D.
2014 Laparoscopic Techniques for Endometriosis, AAGL, Vancouver, Canada.
2013 IRCAD, Practical Laparoscopic Anatomy for Advanced Gynecological Techniques. Strasbourg/France.
2012 – 2017 Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bağcılar E.A.H. / Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği / Klinik İdari Sorumlusu.
2012 IRCAD, İleri Laparoskopi-Endometriozis Cerrahisi. Strasbourg, France.
2011 Mayo Clinic Research Center, İleri Laparoskopi ve Robotik Teknikler, Arizona, A.B.D.
2010 İspanya (Instituto Mediterraneo de Endoscopia), İleri Endoskopik Teknikler. Castellon, İspanya.
2009 – 2010 T.C. Başbakanlık Vakıf Gureba E.A.H. Klinik Sorumlusu
2008 İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği, ÜYTE Ünitesinde Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Eğitim Programı.
2005 – 2009 T.C. Başbakanlık Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi / Başasistan
Open chat