Blog Yazılarım

Ana Sayfa - Blog Yazılarım

Pudendal Sinir Sıkışması Hakkında Merak Edilen Her şey

Pudendal sinir sıkışması, kronik pelvik ağrıları en önemli nedenlerindendir ve pudendal sinirin anatomik izlediği yol içinde sıkışmasından kaynaklanır. Tanısının konulması diğer rahatsızlıklara oranla daha zordur. Pudendal Sinir Sıkışması Neden Olur ve Belirtileri Nelerdir? Sürekli uzun süre oturmak, uzun yıllar bisiklete binmek, ağırlık kaldırmak, ağır gebelik, zor doğum, inflamatuar ya da.
Devamını Oku

İdrar Kaçırma Probleminin Robotik Cerrahi ile Çözümü

İdrar kaçırma günümüzde milyonlarca insanın muzdarip olduğu rahatsızlıklardan bir tanesidir. Tam olarak kaç kadının bu durumdan şikayetçi olduğu bilinmemektedir çünkü bir kısım bu durumdan utanırken bir kısımda bunun yaş ile beraber normal olduğunu düşünmektedir. Ancak idrar kaçırma yaşam kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır ve psikolojik olarak sosyal hayatı etkilemektedir. Birçok kişi.
Devamını Oku

Rahim Sarkması Probleminin Robotik Cerrahi ile Çözümü

Rahim sarkması pelvik taban kaslarının ve ligamentlerinin gücünü kaybetmesi nedeniyle zamanla rahmi destekleyememesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Rahim sarkmasının ilerleyen evrelerinde rahim vajinadan aşağıya doğru kayarak dışarı çıkmaktadır. Genel olarak rahim sarkması her yaştan kadında görülebilmektedir. Ancak birden fazla vajinal doğum yapmış olan kadınlarda ve menopoz sonrası dönemde daha sık karşılaşılmaktadır..
Devamını Oku

Robotik Adenomiyozis Cerrahisi Nedir? Hangi Durumlarda Yapılır?

Adenomiyozis, rahimin içini döşeyen ‘endometriyum’ olarak adlandırılan dokunun rahimin diğer bir tabakası olan kas dokusu (miyometrium) içerisinde bulunması durumudur. Adenomiyosiz genel olarak adetlerin ağrılı olmasına, adet dönemleri dışında ağrı olmasına, kısırlığa ve tekrarlayan düşüklere neden olabilmektedir. Bu tüm rahim boyunca meydana gelebilmekte ya da sadece tek bir bölgede görülebilmektedir. Adenomiyozis.
Devamını Oku
Open chat