Blog Yazılarım

Ana Sayfa - Blog Yazılarım

İdrar Kaçırma Probleminin Robotik Cerrahi ile Çözümü

İdrar kaçırma günümüzde milyonlarca insanın muzdarip olduğu rahatsızlıklardan bir tanesidir. Tam olarak kaç kadının bu durumdan şikayetçi olduğu bilinmemektedir çünkü bir kısım bu durumdan utanırken bir kısımda bunun yaş ile beraber normal olduğunu düşünmektedir. Ancak idrar kaçırma yaşam kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır ve psikolojik olarak sosyal hayatı etkilemektedir lån-pengar snabblan.
Devamını Oku

Rahim Sarkması Probleminin Robotik Cerrahi ile Çözümü

Rahim sarkması pelvik taban kaslarının ve ligamentlerinin gücünü kaybetmesi nedeniyle zamanla rahmi destekleyememesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Rahim sarkmasının ilerleyen evrelerinde rahim vajinadan aşağıya doğru kayarak dışarı çıkmaktadır. Genel olarak rahim sarkması her yaştan kadında görülebilmektedir. Ancak birden fazla vajinal doğum yapmış olan kadınlarda ve menopoz sonrası dönemde daha sık karşılaşılmaktadır..
Devamını Oku

Robotik Adenomiyozis Cerrahisi Nedir? Hangi Durumlarda Yapılır?

Adenomiyozis, rahimin içini döşeyen ‘endometriyum’ olarak adlandırılan dokunun rahimin diğer bir tabakası olan kas dokusu (miyometrium) içerisinde bulunması durumudur. Adenomiyosiz genel olarak adetlerin ağrılı olmasına, adet dönemleri dışında ağrı olmasına, kısırlığa ve tekrarlayan düşüklere neden olabilmektedir. Bu tüm rahim boyunca meydana gelebilmekte ya da sadece tek bir bölgede görülebilmektedir. Adenomiyozis.
Devamını Oku

Miyomların Robotik Cerrahi ile Çözümü

Robotik miyomektomi pelvik basınç, ağır menstrual kanama ve kısırlık gibi semptomlara neden olan miyomları tedavi etmek için gerçekleştirilen bir operasyon yöntemi olarak öne çıkmaktadır. Robot yardımlı cerrahi sayesinde miyomların çevresinde yer alan komşu dokudan ayrımı daha iyi bir şekilde görüntülenebilmekte ve aynı zamanda rahmin dikilmesi daha kolay ve etkili olarak.
Devamını Oku